Hakkımızda

…kısa bir Reklam Arası

Reklam Arası 2006 yılında İzmir’de kurulmuş olan, stratejik pazarlama iletişimi anlamında faaliyet gösteren tam hizmet ajansıdır.

Gücünü genç ve yetenekli insanların bir araya gelerek oluşturduğu sinerjiden alan Reklam Arası, iletişim disiplini altında hizmet veren bir ajanstan beklenen tüm çalışmaları yürütebilecek yetkinliktedir.

Medya satın alması yapar.

ERA Medya’ya ait Terminal, Deniz Temiz, Ulusoy Travel, ve Varan Yol Boyunca dergilerinin Akdeniz ve Ege bölge temsilcisidir. Karşıyaka – Bostanlı – Mavişehir bölgelerinde ücretsiz dağıtılan Mavişehir Life dergisinin de içerik ve tasarımını kendi bünyesinde yapmaktadır.

Ayrıca diğer medya gruplarıyla da olumlu ilişkiler içerisinde olduğu için portföyünde bulunan firmalara en uygun bütçelerle reklam önerileri sunar.

Halkla ilişkiler çalışmalarını yürütür.

Portföyündeki firmaların basınla iletişimini güçlü bir şekilde kurar. Basın bültenlerini periyodik olarak ilgili editörlerle paylaşır. Özel haber ve röportaj çalışmalarını yürütür.

Gerekli durumlarda kriz iletişimi anlamında projeler oluşturur.

İç hedef kitleyi olumlu etkileyecek ve motive edecek aktiviteler önerir. Lansman, davet, basın toplantısı gibi  özel etkinlikleri planlar, bütçelendirir ve başarıyla uygular.

Stratejik iletişim planlaması, marka yönetimi, pazarlama ağırlıklı halkla ilişkiler gibi kavramlara devamlılık, uygunluk ve verimlilik ilkeleriyle yaklaşır. İletişim hedeflerine göre, verilmek istenen mesajları ön plana çıkaran fikirler sunar.

Pazarlama ağırlıklı halkla ilişkilerin önemli bir enstrümanı olan “Guerilla Marketing” yaklaşımını etkin bir şekilde kullanır. Hedef kitleyi şaşırtarak markaya yönelten, iletişim anlamında güçlü, düşük bütçeli projeler oluşturur.

Kurumsal ve görsel kimlik çalışmaları yapar. portföyündeki firmaların kartvizit tasarımından araç giydirilmesi operasyonlarına kadar her türlü faaliyetlerinde öneri ve eylem sahibidir.

Yaratıcı işlere imza atar.

Bir ajansın en önemli özelliğinin “yaratıcı” yönünün güçlü olması düşüncesinden hareketle en özgün tasarımları hayal eder ve uygular.

Hazırlanan tasarımların etkili metin ve sloganlarla buluşması için çalışmalar yürütür.

Promosyon faaliyetlerinde bulunur.

Katalog, broşür, flyer ve dön kart gibi materyalleri en uygun metin ve tasarım çalışmalarıyla hayata geçirir.

Magnet, oto kokusu, baskılı peçete v.b. gibi birbirinden farklı yüzlerce promosyon malzemesi için birlikte çalıştığı firmalara öneriler getirir.

Üçüncü firmalardan ekonomik fiyat ve yüksek kalite kriterlerini göz önünde tutarak bütçe alır ve uygulama sürecini yönetir.

Bilişim alanında güçlüdür.

Web site tasarımı yapar.

Mevcut web sitelerindeki uygulama sorunlarına çözüm önerileriyle yaklaşır. İhtiyaca uygun yazılımlar geliştirir. Tanıtım odaklı projeler üreterek interaktif bir ağ oluşturur.

E-mail ve SMS bazlı projeler geliştirir.